Dnes je úterý 18. únor, svátek má Gizela.

Ilustrační foto

Které největší hity Petera Nagyho uslyšíte již na konci května v Dobříši?

přidáno: 09. 04. 2018

Peter Nagy vystoupí v dobříšské sportovní hale již poslední květnový den. O které hity nebudou diváci ochuzeni?

Popový zpěvák, textař, skladatel, ale i fotograf a rockový interpret. To vše v jednom je populární slovenský zpěvák Peter Nagy, frontman hudební skupiny Indigo. Svou kapelu má od roku 1984. Společně již mají na svém kontě sedmnáct nahraných alb, mezi jejichž songy jsou takové hity, které si budou zpívat ještě další generace.

Zpěvák vyhrál i Zlatého slavíka

Peter Nagy se může pyšnit i prvním místem v anketě Zlatý slavík z roku 1985. Dále vyhrál i jedno druhé a dvě třetí místa v téže anketě. I ty si pravděpodobně vysloužil za hit Chraň svoje bláznovstvá, který vyšel rok před udělením slavíka zlatého. Mezi jeho další hity jednoznačně patří Aj tak sme stále frajeri, Pojďme sa zachrániť, Sme svoji nebo Kristinka. Právě o hitu Kristinka si spousta lidí myslí, že vychází z nějaké skutečné události. Zpívá se v něm, že dívka jménem Kristinka spadla z vysokých skal a zemřela. Text není ovšem vůbec založen na pravdivé události. Skutečnost je taková, že se Peter rozešel se svou dívkou a protože ji měl tak rád, rozhodl se, že ji musí nechat v sobě zemřít, aby na ni zapomněl. Proto složil tuto píseň.

Peter Nagy vystoupí v Dobříši již 31. května

Pokud chcete slyšet všechny hity populárního slovenského zpěváka, dorazte 31. května do dobříšské sportovní haly. Vstupenky jsou v prodeji v síti TicketStream nebo na Infocentru města Dobříš.

autor článku: Jitka Doubravová