Dnes je neděle 20. květen, svátek má Zbyšek.

www.facebook.com/events/1123320917808740/
Menubox
Restbox

Noc literatury na Zámku Dobříš

přidáno: 04. 05. 2017

Ve spolupráci se Svazem knihovníků a informačních pracovníků se Noc literatury organizuje v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v České republice – Světa knihy. Letos poprvé se uskuteční i v Dobříši, a to přímo na Zámku Dobříš za přítomnosti známých herců.

Na tento večer literárního svátku vás srdečně zve Městská knihovna a Zámek Dobříš. Noc literatury je mimo jiné specifická také tím, že se koná vždy na netradičních místech. Na Dobříši tak zazní ve středu 10. května od 19:00 hodin horké novinky evropské literatury v  Zrcadlovém sále a později v Loveckém salónku dobříšského zámku za hudebního doprovodu sboru Canta Vera Příbram. Těšit se můžete na čtení v podání známých herců Zdeňky Žádníkové Volencové a Lukáše Langmajera.

11. ročník literárního happeningu – Noc literatury přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení. Do mezinárodního projektu se zapojuje mnoho zemí, z nichž každá představí v rámci večera dílo jednoho svého současného autora. V České republice se kromě Prahy odehraje tento večer také v dalších 66 městech a Dobříš mezi nimi nebude chybět:-)

Vstupné na tuto akci je VOLNÉ. 

autor článku: Denisa Havlíčková