Dnes je neděle 24. leden, svátek má Milena.

Ilustrační foto

Nemocnice Na Pleši chystá hudební festival pro veřejnost

přidáno: 29. 05. 2019

Areál Nemocnice Na Pleši se v pátek 7. června otevře široké veřejnosti na 1. ročníku multižánrového festivalu NaPleš!Fest. Hlavním tahákem hudebního programu je Tomáš Klus, těšit se ale můžete i na stand-up comedy, dílny pro děti a lokální dobroty.

Vedení nemocnice uspořádalo v loňském roce nultý ročník festivalu při příležitosti výročí otevření nové budovy s lineárním urychlovačem. Minulý rok šlo pouze o doprovodný program k odborné konferenci, letošní ročník má být prvním, který propojí veřejnost s životem v nemocnici. „Chceme ukázat především lidem z okolí, že jsme fungující součástí zdejší komunity, že se u nás děje spousta pozitivních věcí a v neposlední řadě také nabídnout odlehčenou formou informace o možnostech zdravotní prevence,“ říká primářka onkologie Kateřina Jirsová, která s ideou festivalu přišla. „Přístup k pacientům je u nás velmi přátelský a otevřený. Naším mottem je, že své pacienty neopouštíme. I festival tak má za cíl ukázat, že jsme trochu jiná nemocnice,“ dodává její ředitel, Ing. Martin Kott.

Festival NaPleš!Fest má navíc benefiční rozměr

V Nemocnici Na Pleši je kinosál pro více než stovku lidí, který je víceméně nevyužívaný. Vedení by chtělo tyto sto let staré prostory otevřít veřejnosti a rozvinout tak možnosti kulturního dění nejen pro pacienty nemocnice. Výtěžek z festivalu bude věnován právě na tento projekt. „Ne každý asi ví, že vybudování původního Sanatoria Na Pleši v roce 1916 bylo financováno z darů veřejnosti v celkové výši téměř dvou milionů korun. Ačkoliv jsme soukromá nemocnice, líbí se nám myšlenka, že komunita společnými silami uskuteční nějakou vizi. Spousta lidí se na nás obrací a chtějí nás podpořit, často finančně. Tak vznikl nápad na benefici,“ vysvětluje primářka Jirsová.

Účinkující vystoupí bez nároku na honorář

Základní vstupné je nastaveno na velkorysých 150,- Kč, což umožnili především samotní účinkující, kteří vystoupí bez nároku na honorář. Nicméně návštěvníci budou mít možnost přispět na celou akci zakoupením benefičního vstupného ve výši 350,- a víc a odnést si na památku malý dárek. Páteční dopoledne bude stejně jako loni patřit odborné konferenci, ale ve 14:00 se již areál otevře veřejnosti. Odpolední program odstartuje klaun Bilbo s dětským vystoupením, těžiště festivalu pak bude v hudební produkci. Vedle největší hvězdy Tomáše Kluse vystoupí nadějný písničkář Michal Horák, bluesová klasika Bluesberry a závěr večera roztančí funkoví Juicy Freak. Festivalem provedou Karel Hynek a Adéla Elbel, známí z pořadu Na Stojáka. Jak už bylo řečeno, cílem akce je mimo jiné zvýšení povědomí o prevenci. V rámci doprovodného programu budou prezentovány léčebné a preventivní programy, třeba možnosti prevence rakoviny prsu či kůže. Zdravotní odborníci z nemocnice také představí, co je canisterapie anebo aktuální trendy v rehabilitačních metodách.

Festival má i lokální význam

Organizátoři dbali na to, aby občerstvení zajišťovali místní podnikatelé, takže své produkty nabídne například řezník Kšána, pivovar Kytín, kavárníci z Malého mnicha a prodávat se bude také mošt přímo z nemocničního sadu.

Kde zakoupit vstupenky?

Vstupenky na festival je možné zakoupit v předprodeji jak on-line tak v některých kamenných prodejnách. Bližší informace naleznete na festivalovém webu.

Program festivalu:

Kde: Nemocnice Na Pleši, Nová Ves pod Pleší 110

Kdy: 7. června 2019, 14:00 – 22:00

Open Air program: Tomáš Klus, Bluesberry, Michal Horák, Juicy Freak

Moderátoři: Karel Hynek a Adéla Elbel

Program pro děti: Klaun Bilbo, výtvarné dílny, dočasné tetování

Doprovodný program: Asklepion, Loono, canisterapie, rehabilitace

autor článku: Tereza Příbramská | Nemocnice Na Pleši s.r.o.