Dnes je středa 8. červenec, svátek má Nora.

Ilustrační foto

Jaké hvězdy vystoupí na letošních Májových slavnostech?

přidáno: 28. 03. 2018

Letošní Dobříšské májové slavnosti, již sedmnácté, se uskuteční v sobotu 19. května. Nebojte, ty necelé dva měsíce utečou jak voda a dobříšské náměstí bude jeden den zase úplně přeplněné. Na co vše se můžeme na letošních „Májovkách“ kromě tradičních vystoupení těšit?

Kapela Supergroup CZ

Kromě tradičních účastníků slavností - dobříšských organizací, škol, hudebních skupin a sportovních oddílů se na hlavním pódiu opět představí řada špičkových umělců. V první řadě to bude úžasná sestava špičkových muzikantů Supergroup CZ. První česká kapela snů, která vznikla na základě hlasování čtenářů časopisu Rock&Pop a posluchačů Radia Beat, spatřila světlo světa v roce 2012. Tento projekt svedl dohromady zkušené rockové harcovníky, kteří se až na výjimky na pódiích spolu nepotkávají. All stars team rockových muzikantů ve složení Kamil Střihavka, Michal Pavlíček, Roman Dragoun, Jan Hrubý, Vladimír Guma Kulhánek a Klaudius Kryšpín vás jistě potěší nejlepší fláky české i zahraniční rockové muziky.

Kapela Eddie Stoilow

Ani druhá kapela nezaostává v oblíbenosti. Popově elektroničtí Eddie Stoilow mají na kontě již pěknou řádku hitů a na svých nadupaných koncertech si zahráli třeba s One Republic nebo Simply Red. Čestným členem kapely je i fotbalový brankář Petr Čech.

Mistr ČR ve freestyle na horském kole

Dobrou tradicí se stala i vystoupení vynikajících artistů či sportovců. Letos se dobříšskému publiku představí se svou show několikanásobný mistr ČR, bronzový medailista z mistrovství světa a držitel prestižních evropských cen ve freestyle na horském kole Damjan Siriški.

Chybět nebude druhá scéna nebo aktivity pro děti

Hudební program nabídne také druhá scéna na tržišti za Kopáčkovým domem, kterou dramaturgicky a organizačně zajišťuje společnost Dokas Dobříš. Bohatá nabídka nejrůznějších aktivit je připravena pro rodiny s dětmi. Na dětském hřišti bude mít svůj prostor Loutkoviště - pět originálních samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s výměnnými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru, otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Nebude chybět ani tradiční loutková pohádka. Svůj zajímavý interaktivní program zde opět nabídne i RC Dobříšek. Pro děti, které vyznávají akčnější zábavu, připravili i letos svůj program skautské oddíly a spolek Provas. Mladá generace určitě zavítá za sokolovnu, kde se o její zábavu bude starat spolek D-fight, jehož program slibuje nejeden adrenalinový zážitek.

Doprovodné akce

Vítanou součástí slavností je i řada dalších zajímavých doprovodných akcí, které si zaslouží pozornost. Připraven bude týdenní Divadelní festival ochotnických souborů v kulturním domě (12. - 18. května) a hasičská soutěž, která se koná v neděli 20. května na Větrníku. Více informací o programu slavností včetně informací o uzavírkách komunikací naleznete na webových a FB stránkách kulturního střediska nebo na stránkách města Dobříš.

autor článku: Jindřiska Kastnerová | KS Dobříš a redakce DA