Dnes je pátek 20. červenec, svátek má Ilja,
je Mezinárodní den šachu.

Rozcestník
Menubox
Restbox

Mezinárodní kynologický festival CACIT Dobříš 2017

přidáno: 08. 08. 2017

19.-20. srpna proběhne na Dobříši již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT Dobříš. Tento tradiční svátek kynologů je jednou z největších sportovně-kynologických akcí ve střední Evropě. Více jak 400 dvojic z České republiky i ze zahraničí bude soutěžit v pěti kynologických disciplínách: sportovní kynologii, agility, canicrossu, hoopers a obedicence.

Závod CACIT má ve městě Dobříš již dlouhou tradici a je pravidelnou možností setkání vrcholových kynologů, kteří soutěží s milovníky psů z Dobříše a okolí. Akci každoročně navštíví několik tisíc diváků. Závod byl za léta svého konání jakousi „startovací rampou“ pro mnoho budoucích kynologických špiček, včetně budoucích medailistů na mistrovství světa. Svou otevřeností umožňuje všem, kteří mají dostatečně vycvičeného psa a dost kuráže, možnost porovnat svou výkonnost s těmi nejlepšími, za přísného dohledu špičkových zahraničních rozhodčích.

Dalším unikátem této akce je možnost vidět na jednom místě ve stejný čas velké množství nejrůznějších psích sportů na vysoké úrovni. Každý divák si tak může udělat představu o možnostech aktivně stráveného času se psem a vybrat si sport, který by mu vyhovoval.

Soutěže budou probíhat v areálu fotbalového stadionu MFK Dobříš, na školním hřišti 1. ZŠ Dobříš a v zámeckém parku. Kromě vlastních závodů je pro diváky připraven bohatý doprovodný program. V sobotu odpoledne se děti budou moci zúčastnit dětského odpoledne „O psech a se psy“. Bude pro ně připravena řada soutěží o hezké ceny. Soutěžit budou moci i jejich čtyřnozí kamarádi. Pro děti, které psa nemají je připravena možnost si ho zapůjčit pod odborným dozorem z partnerské organizace Pesoklub. V neděli budou moci děti i dospělí vyzkoušet své běžecké kvality v závodu pro příchozí amatéry v canicrossu. Opět s možností zapůjčení psa.

Pro všechny pak bude k dispozici po celý víkend vynikající občerstvení a možnost zakoupení kynologických potřeb, sportovního oblečení a dalšího souvisejícího zboží.

V neděli odpoledne proběhne tradiční Dogshow s ukázkami dalších možností sportování se psy. Letos poprvé se zahraničními účastníky. Své umění nám ukáží psovodi z Holandska, kteří předvedou výkony dle jejich speciálního zkušebního řádu KNPV.

Všechny informace o programu, novinky a zajímavosti najdete na stránkách závodu www.cacit.cz.

 

Renault partnerem mezinárodního kynologického festivalu CACIT Dobříš 2017

Renault byl a vždy zůstane průkopníkem v oblasti nových technologií, designu a není tomu jinak ani v komunikační strategii. Má nové modely, nový design, nové technologie a snaží se hledat i nové cílové skupiny v mnoha zájmových oblastech, ve kterých je v poslední době velký nárůst zájmu. Jednou z nich je i svět aktivních kynologů, kterým se velmi daří, a značka chce být přitom.

Tento svět se v posledních letech v České republice neuvěřitelně rozrůstá, neboť více jak 60% domácností vlastní minimálně jednoho psího mazlíčka a jejich výdaje s tím spojené překračují 8 mld. korun ročně. Pokud se hovoří o lidech aktivních v kynologii, je jasné, že bez auta se nikdo neobejde. Vůz je v této zájmové oblasti jedním z hlavních nástrojů jak být aktivní.

Partnerství s kynologickým festivalem CACIT 2017, s MS Agility v Liberci, s českou reprezentací Obedience a klubem Obedience, s kynologickým časopisem Psí sporty je pro značku základním kamenem v celé komunikaci s aktivními kynology.

Jsme hrdí na to, že jsme první automobilkou, která se snaží oslovit velmi zajímavou cílovou skupinu aktivních kynologů. Chtěli bychom ukázat, že máme vozy spolehlivé, ale hlavně účelné, které se adaptují všem potřebám uživatelů, v týdnu s vozem do práce nebo za jinými povinnostmi, o víkendu na startovní pole se psí smečkou. Naším cílem je zbořit mýty o tom, že v současném světě moderních finančních produktů je nové auto nadstandard“, okomentovala nová partnerství Jitka Skaličková, PR manažerka společnosti Renault Česká republika, a.s.

autor článku: Jaroslav Kratochvíl