Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/deti-regiony-brdy

Místa mého srdce: Knižní novinka vytvořená dětmi z Dobříšska a Novoknínska

přidáno: 29. 03. 2022

I v těžkých chvílích mohou vznikat díky vzájemné podpoře a spolupráci úžasné věci. Přesně to dokazuje kniha s názvem Místa mého srdce, kterou vydala Místní akční skupina Brdy-Vltava (MAS) prostřednictvím projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Dobříš II společně s žáky škol regionu Dobříšska a Novoknínska.

Členové pracovních skupin Místního akčního plánu vzdělávání (MAP) pro čtenářskou gramotnost, vztah dětí a žáků k místu, kde žijí a rovné příležitosti ve spolupráci s dětmi a jejich učiteli tvořili knihu i v mnohdy velmi těžkých chvílích uplynulých dvou let, které byly poznamenány pandemií, distanční výukou a uzavřením škol. Ve své aktivitě nepolevili ani v době nejpřísnějších protiepidemických opatření, a naopak v sobě probudili o to větší kreativitu, díky které mohla vzniknout zbrusu nová kniha vyzdvihující krásná místa z našeho okolí…

„Jak už samotný název napovídá, publikace ukazuje a popisuje místa našeho regionu známá i neznámá dětskýma očima,“ prozrazuje hlavní koordinátorka projektu paní Lucie Bubancová.  

V knize, která má dohromady 120 stran, naleznete psané texty v podobě krátkých příběhů, zamyšlení, básniček, tipů na výlet, ale také fotografie nebo kresby, které tvořili holky i kluci ze ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35, 2. základní školy Dobříš, ZŠ Dobříš, Lidická 384 a ZŠ Rosovice.

Hlavní role při slavnostním křtu knihy Místa mého srdce hrály samy děti

Tým MAS Brdy-Vltava dotáhl vydání knižní novinky k dokonalosti. Krásný výsledek společného úsilí dětí z regionu Dobříšska a Novoknínska završen slavnostním křtem knihy v Kulturním domě Dobříš, který se konal ve čtvrtek 24. března 2022 za účasti rodičů a přátel dětí, škol i samotné Místní akční skupiny.

Večerem provázel velmi mile a vtipně všechny přítomné moderátor Jarda Pulec, který si hned v úvodu pozval na pódium manažerku projektu MAP Katku Boukalovou z týmu MAS Brdy-Vltava. Ta všem přítomným představila projekt s názvem Místní akční plán rozvoje vzdělávání, jehož náplní je spolupráce škol v území Dobříšska a Novoknínska a ohlédla se za zajímavými momenty i výstupy uplynulých let.

Po úvodu pak následovala dvě úžasná divadelní představení žáků ze ZŠ Rosovice, během kterých se dospěláci neubránili slzám dojetí i výbuchům smíchu. Z dětí se staly doslova profesionální herci, kteří předvedli nezapomenutelné výkony, za něž právem sklidili velký potlesk.

Pak už ale přišel na řadu zlatý hřeb večera, tedy několik ukázek z knihy, které přečetli jejich samotní autoři a konečně slavnostní křest této úžasné knižní novinky.

Společně s dětmi knihu Místa mého srdce pokřtila v Kulturním domě v Dobříši dětským šampaňským hlavní koordinátorka projektu Lucka Bubancová, ředitelka ZŠ a MŠ Rosovice paní Kateřina Melšová, za ZŠ Dobříš, Komenského nám. paní učitelka Renata Vávrová a starosta města Dobříš Pavel Svoboda.

„Nejen touto knihou, ale i v rámci celého projektu chceme veřejnosti ukázat, kam vede fungující spolupráce zaměřená do oblasti vzdělávání a proč je důležité takové věci podporovat a zaštiťovat,“ dodala za tým MAS Brdy-Vltava Lucie Bubancová.

Další fotky ze slavnostního křtu knihy najdete na facebookovém profilu Dobříšska aktuálně: ZDE.

Kde si můžete knihu Místa mého srdce zakoupit a za kolik?

Každý malý autor má v kanceláři MAS jeden výtisk schovaný. Pro další zájemce je omezené množství k dispozici. Cena publikace stanovena není, finanční příspěvek za ni však bude použit na nákup potravinové nebo hmotné pomoci pro potřebné prostřednictvím Komunitního centra Svět dobrých lidí, který Místní akční skupina Brdy-Vltava na Dobříši rovněž provozuje.

 

autor článku: redakce DA