Dnes je pátek 1. prosinec, svátek má Iva,
je Světový den AIDS.

dobrisskoaktualne.cz/deti-regiony-brdy

1. DRB - Regionální občasník od dětí nejen pro děti

přidáno: 27. 10. 2019

Milé čtenářky, milí čtenáři, první vydání DRB(u) - časopisu od dětí nejen pro děti vyšlo v březnu 2019. Občasník vznikl společným úsilím dětí a jejich pedagogů z Dobříšska a Novoknínska ve spolupráci s Místní akční skupinou Brdy-Vltava.

Do prvního čísla přispěly děti ze ZŠ a MŠ Malá Hraštice, ZŠ a MŠ Nový Knín, ZŠ Dobříš, nám. Komenského 35, ZŠ Trnka a skauti ze Střediska prof. Oliče Dobříš. 

Jaké články, zprávy a další příspěvky v 1. čísle časopisu DRB najdete?

Škola Malá Hraštice

Páťáci ze ZŠ Malá Hraštice připravili článek ve kterém představují svou školu. Popisují kde se budova školy nachází, jaké prostory mají děti k dispozici, co nabízí jejich zahrada. Nechybí ani informace o tom, že je zde 5 ročníků, které jsou rozděleny do tří tříd. Tuto školu navštěvuje celkem 43 žáků a třídy mají velmi pěkně a kvalitně vybavené i moderní počítačovou technikou. Ve škole se nachází také jídelna a k dispozici je dětem řada kroužků. Pořádají se zde besídky, jarmarky a děti samozřejmě jezdí na výlety a účastní se řady dalších akcí. Obrázek k tomuto příspěvku namaloval Vašík Jetel z 2. ročníku.

Něco málo z historie "Starky"

Věděli jste, že škola byla slavnostně otevřena ve čtvrtek 28. září roku 1899 n. l. v 10:00 hod. v časovém pásmu, které zahrnuje Čechy?

Vláďa P. a Lukáš T. (12 let) ze ZŠ Dobříš, nám. Komenského 35 připravili přehledně informace o jejich škole. Například v roce 1929 n. l. bylo v důsledku kruté zimy (25 až 30ºC) ve dnech 15. února až 10. března vyučování přerušeno. A to není zdaleka vše...

Milí čtenáři, 

rád byh vám řekl o tom, jak se u nás v Základní škole Trnka odehrává vánoční hra a přípravy na ni. 

Začalo to na konci listopadu. Všichni jsme se shromáždili v naší školní jídelně, paní učitelky nám řekly, co a jak, a rozdaly nám scénáře. Hned další den ... 

Tak začíná svůj článek Tobiáš Krampl ze 3. ročníku ZŠ Trnka Dobříš.

Naše škola

Ze ZŠ Nový Knín přidala svůj příspěvek o škole slečna Lucie Benešová ze 6.B.

Lucka popisuje jak báječný byl první rok ve škole a vlastně i roky další. Vypráví a popisuje zážitky z výletů, akcí, ale i běžných školních dnů nebo z kroužků. V této škole je celkem 11 tříd, které jsou perfektně vybavené, nechybí ani jídelna, tělocvična. 

Ahoj!

Jsme skupina žáků ze Zákldní školy Dobříš, nám. Komenského 35 (Starka), která píše do školního časopisu. Věk kluků i holek z naší redakce se pohybuje od 11 do 13 let. Náš školní časopis se jmenuje Omegáč, takto se nazývá už od roku 2001. Předtím se jmenoval Bystré očko a také Školní očko. Všechny nás kroužek školního časopisu moc baví a docházíme na něj rádi.

To je jen úvod příspěvku od Elišky Z. (13 let) ze ZŠ Dobříš, nám. Komenského 35. 

Naše škola Nový Knín

Lenka Semerádová ze ZŠ v Novém Kníně přispěla velmi pozitivním článkem o své škole. Vše ji tady baví, vše se jí líbí a mají bezva ředitele Miloše Krátkého i další super učitele a žáky. Díky úžasným kurzům, výletům a akcím zažívají děti na této škole stále něco nového.

My jsme žáci z Hraštice

Písničku, kterou děti zpívaly na vánoční besídce v roce 2018 přidala do časopisu společně s obrázkem Maruška Planová z 2. ročníku této školy.

My jsme žáci z Hraštice,

jsme šikovní velice.

Máme rádi matiku, 

cvičíme v tělocviku.

 

Chceme vám teď ukázat,

co, kdy chceme dokázat.

A pilně pracovat,

budoucnost si malovat. 

Křížovky, kvízy, osmisměrky i omalovánky

Součástí časopisu od dětí nejen pro děti jsou i nejrůznější křížovky a další zábava. Děti tak doplňují svůj časopis a samozřejmě v něm nechybí jejich krásné obrázky. Ten rozhodně stojí za přečtení...

 

autor článku: redakce DA ve spolupráci s MAS Brdy-Vltava